A leggyakoribb emésztőrendszeri panaszok 2. rész

Itt olvasható a leggyakoribb emésztőrendszeri panaszok 1. rész összefoglalója

A legtöbb emésztőrendszeri betegségnél rendkívül hatékony a böjtölés, amivel már önmagában komoly javulás érhető el. Mellette megkezdhető a létfontosságú szervek „talpra állítása”. Ezek közül kiemelt helyet foglal el a máj speciális méregtelenítése.

A CellCom sajátjel terápiás készülékkel különböző szintű beavatkozások végezhetők el. Egy kezelésen belül a konkrét emésztőszervi betegségnek megfelelően, az alábbiak közül lehet választani:

a máj munkájának támogatása, speciális májméregtelenítés

a sav/bázis egyensúly helyreállítása (amely szinte minden emésztési zavarban szenve-dőnél eltolódott savas irányba),

a szénhidrát metabolizmus normalizálása (az állapotfelmérés szerint, ha szükséges),

a méreganyagok kivezetése (méregtelenítés) a zsírszövetekből,

a zsíremésztés támogatása (az állapotfelmérés szerint, ha szükséges),

a bélrendszer munkájának optimalizálása (vékonybél, vastagbél), a meridiánok kezelé-sével is,

bélflóra korrekció (a felborult egyensúly visszaállítására)

a veseműködés optimalizálása (a méregtelenítéssel együtt alkalmazandó),

a gombás terheltség (főleg a candida) visszaszorítása

a hasnyálmirigy helyes működésének beállítása,

a fehérje anyagcsere beállítása (az állapotfelmérés szerint, ha szükséges),

a gyomorpanaszok megszüntetése (meridián program is),

az epehólyag kezelése meridiánon keresztül.

Mellette nagyon javasolt a Lenyo Lux Plus készülék (gerjesztett külső elektromágneses tér) kombinált alkalmazása, amelynél a fenti meggondolások alapján lehet válogatni a rendelkezésre álló 96 programlehetőség közül.

A két módszer egymás melletti alkalmazása lényegesen növeli az eredményességet, hiszen a külső EM jelek közül a szervezet csak a számára szükséges frekvenciatartományokra reagál a „biológia ablakok” megnyitásával, míg a sajátjel terápiánál kizárólag a beteg számára szükséges információk jutnak a szervezetbe. Ennél személyre szabottabb terápia jelenleg nem ismeretes.

A komplex kezelés mellett a betegség jellegéből adódó fitoterápiás támogatást is adunk, mint pl. valamelyik méregtelenítő teakeverék, és a máj, az epe, vagy vesetea alkalmazásával.

Természetesen a modern táplálék kiegészítők közül is sok alkalmazható párhuzamosan. Ezek összetételének ismeretében használhatjuk azokat, amelyek a BRT mellett a létfontosságú emésztőszervek működését megkönnyítik.

Az étrend megkerülhetetlen kérdése a terápiának. Mivel az emésztőszervi betegségek mögött rendkívül rossz táplálkozás áll, itt kell a legnagyobb változásokat bevezetni. A táplálkozás korrekciója nélkül nem lesz tartós a javulás. A kúra ideje alatt a legjobb a teljes értékű, növényi alapú étrend, amelyet a konkrét betegségnek megfelelően kell személyre szabottan kialakítani. A gyógyulás után is ez marad az életmód középpontjában. A helyes táplálkozás nem minden, de enélkül, minden semmi!

Végül, de nem utolsó sorban a beteggel meg kell értetni, hogy a lelki és szellemi világába nem tudta befogadni a külvilágból érkező információkat, emiatt betegedett meg. A betegségének megfelelő analógiákat figyelembe véve tudatosítani kell a kiváltó okokat, hogy a gyógyulás holisztikusan is befejeződhessen.

Figyelembe kell venni, hogy bár gyakran előfordulnak nagyon gyors javulások, de az emésztőrendszeri betegségek gyógyulása időigényes. A türelmetlenség és a következetlenség visszaesést, esetleg a gyógyulás elmaradását is eredményezheti. Nagyon sok múlik a páciens intelligenciáján és türelmén.